Święta to wyjątkowy czas spotkań z bliskimi, radosnej atmosfery i oczywiście biesiadowania przy wspólnym stole. Do tego niezbędny jest odpowiedni mebel, który umożliwi ustawienie wszystkich dań oraz dekoracji i pozwoli gościom wygodnie spędzić czas. Na co zwrócić uwagę, wybierając idealny stół na święta? Sprawdź nasze wskazówki.

 

Rozmiar stołu na święta

Kluczowe w wyborze jakiegokolwiek stołu są jego rozmiary. Powinien on być dobrze dopasowany do wielkości pomieszczenia, aby każdy mógł swobodnie wstawać od stołu i obok niego przechodzić. Zbyt duży stół będzie niekomfortowy i sprawi, że pokój będzie sprawiał wrażenie przytłaczającej ciasnoty. Ważnym aspektem jest także liczba osób, która zasiądzie przy wspólnym posiłku, a wielkość stołu powinna być tak dobrana, żeby każdy czuł się swobodnie i miał dostateczną ilość miejsca na wygodne zjedzenie. Nie można zapominać również o tym, że w święta na stole poza dodatkowymi daniami i większą ilością zastawy zazwyczaj pojawiają się również dekoracje, na które również musi być odpowiednia ilość miejsca.

 

Funkcjonalność świątecznego stołu

Wybierając nowy stół, warto się zastanowić nad jego dokładnym przeznaczeniem, aby móc kupić mebel, który będzie praktyczny i posłuży nam przez lata. Jeśli chcemy, aby stół służył nam nie tylko w trakcie świat i dużych spotkań rodzinnych, ale również na co dzień, to warto wybrać stół rozkładany. Sprawny mechanizm pozwoli na szybkie rozłożenie lub złożenie stołu w zależności od liczby osób przy nim zasiadających. Warto zwrócić uwagę na polskie meble Hubertus, które są doskonałym połączeniem wspaniałego wyglądu, funkcjonalności i wysokiej jakości.

 

Wygląd stołu na święta

Duże znaczenie ma również wygląd stołu. Chociaż dekoracje kojarzą nam się z tradycją, to stół nie musi mieć klasycznego wzoru. Równie dobrze sprawdzi się nowoczesny mebel o ciekawej bryle. Zwłaszcza że i stosowane na święta dekoracje mają coraz więcej nowoczesnych akcentów. Poza tym nietuzinkowy design stołu może stanowić idealną przeciwwagę dla tradycji, a poszczególne elementy mogą wspaniale się ze sobą komponować poprzez wybór pasującej kolorystyki czy materiałów.