Urządzenie małego salonu tak, aby dobrze się prezentował, a jednocześnie był funkcjonalny wcale nie jest proste. Na szczęście producenci mebli wprowadzają rozwiązania, które ułatwiają stworzenie komfortowej i praktycznej przestrzeni, a jednym z nich jest ławostół. Na co zwrócić uwagę, wybierając ławostół do salonu?

 

Ławostół, czyli połączenie idealne

 

Ławostół w zależności od potrzeb może pełnić funkcję stolika kawowego na co dzień lub po rozłożeniu stać się wygodnym stołem, który zapewni wygodne zjedzenie posiłku nawet w większym gronie. Jest to więc mebel niezwykle funkcjonalny i warto wziąć go pod uwagę przy aranżacji małych przestrzeni. Zwłaszcza, że meble utrzymane w nowoczesnej stylistyce prezentują się niezwykle elegancko i mogą mieć ciekawe bryły oraz wykończenia.

 

Podnoszony, czy rozkładany? Jaki ławostół wybrać?

 

Ławostoły można podzielić na modele podnoszone i rozkładane, jednak idealną opcją są meble, które jednocześnie można podnieść i rozłożyć. Dzięki temu w łatwy sposób uda się zapewnić wygodne miejsce dla wszystkich zaproszonych gości. Odpowiednia wysokość zagwarantuje komfortowe spędzenie wieczoru, a długi blat zapewni swobodę ruchu i odpowiednią ilość miejsca da wszystkich uczestników spotkania. To idealne rozwiązanie do małych salonów i kawalerek, w których odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest niezwykle ważne.

 

Doskonała jakość – pożądana cecha ławostołu

 

Wybierając ławostół, należy kierować się przede wszystkim jego jakością. Nowoczesny mechanizm zapewni wygodne i szybkie rozłożenie lub złożenie stołu, a dodatkowo zapewni długotrwałe i bezproblemowe działanie. Wysoka jakość wykonania i najwyższej klasy materiały to też gwarancja nieskazitelnego wyglądu mebla nawet po długim i intensywnym użytkowaniu. Dzięki temu będzie się on doskonale prezentował zarówno jako stolik kawowy, jak i stół na spotkaniach w większym gronie.

 

Styl mebla a aranżacja wnętrza

 

Ławostół należy również dobrze dopasować do aranżacji wnętrza. W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzą się ławostoły na wysoki połysk, które prezentują się niezwykle elegancko, a dodatkowo są bardzo modne. Szczególnie ciekawie wyglądają meble białe i czarne lub wykorzystujące ciekawe połączenie tych kolorów. Wyglądają one świetnie w większości aranżacji, zwłaszcza jeśli wybierze się wspomniane meble na wysoki połysk, który doda wnętrzu odrobinę szyku.