Meble na wysoki połysk z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Mimo to wciąż część osób ma obawy przed wprowadzeniem do swojego wnętrza mebli na wysoki połysk, tymczasem mają one wiele zalet. Sprawiają, że mieszkanie wydaje się jaśniejsze, a połysk wprowadza do wnętrza odrobinę ekstrawagancji i szyku.

 

Meble na wysoki połysk – do jakich wnętrz?

Meble na wysoki połysk optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrze, dlatego doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Błyszczące powierzchnie działają niczym lustra, połyskując i odbijając światło, co nadaje wnętrzu ekskluzywnego charakteru i sprawia, że prezentuje się ono wyjątkowo elegancko i nowocześnie.

 

Aranżacje na wysoki połysk

Meble z blatami i frontami na wysoki połysk idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Połączenie ciekawych brył i błyszczących powierzchni chętnie wykorzystywane jest w minimalistycznych i futurystycznych przestrzeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie części mebli na wysoki połysk do stonowanych wnętrz, które dzięki temu zyskają ciekawy, mocny akcent, przełamujący monochromatyczny styl. Dodatkowo wprowadzenie np. ławy na wysoki połysk do klasycznego wnętrza, sprawia, że wygląda ono nowocześnie i nietuzinkowo. Meble na wysoki połysk sprawdzają się nie tylko w aranżacji mieszkań, ale również biur i gabinetów. Sprawiają, że pomieszczenie wygląda nieskazitelnie czysto i nadają przestrzeni bardziej reprezentatywnego charakteru.

 

Doskonały wygląd na długie lata

Wiele osób błędnie uważa, że meble na wysoki pomysł szybciej się niszczą. Tymczasem tak jest tylko w przypadku tanich mebli, wątpliwej jakości. Meble wykonane z wysokiej klasy materiałów są odporne na czynniki zewnętrzne i przypadkowe uszkodzenia, dzięki czemu doskonale się prezentują przez wiele lat. Utrzymanie w czystości takich mebli też nie stanowi wyzwania – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką lub zastosować dedykowane preparaty, aby blaty i fronty zawsze pięknie lśniły.