Stół to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Pozwala na przyjemne spędzenie wspólnego czasu podczas rodzinnych obiadów czy urządzenie miłego spotkania w większym gronie. Dobrze wybrany stół powinien odznaczać się najwyższą jakością i zapewniać pełen komfort wszystkim zgromadzonym przy nim osobom. Na co zwrócić uwagę, wybierając ten mebel?

Stół – rozmiar ma znaczenie

Najważniejsze podczas wyboru stołu jest określenie jego wielkości, która powinna być dopasowana zarówno do potrzeb, jak i powierzchni dostępnej przestrzeni. Zbyt duży stół sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na zagracone, a siedzenie przy nim może być utrudnione ze względu na bliskość ścian lub innych mebli. Do małego salonu warto rozważyć zakup ławostołu, który stanowi idealny kompromis, umożliwiając dopasowanie jego wielkości do aktualnych potrzeb.

Przeznaczenie i funkcje stołu

Wybierając stół, należy też wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Stół do sali konferencyjnej powinien być mocny, trwały i duży tak, aby umożliwił wygodne przeprowadzenie biznesowych spotkań. Do domu warto wybrać stół rozkładany, którego wielkość blatu łatwo dostosujemy do liczby zasiadających osób. Rozkładany stół to ogromna wygoda i oszczędność miejsca, gdyż złożony idealnie odpowiada potrzebom domowników, ale jednocześnie zapewnia dodatkowe miejsca dla gości. Nowoczesne rozwiązania stosowane w stołach rozkładanych zapewniają ich proste, szybkie i wygodne składanie oraz rozkładanie.

Design stołu

Wygląd stołu należy również dobrze dopasować do aranżacji wnętrza, gdyż jego niewłaściwe dobranie może zaburzyć estetykę pomieszczenia. Aktualnie największą popularnością cieszą się stoły utrzymane w nowoczesnej stylistyce, które charakteryzują się prostą, ale niebanalną formą. To w połączeniu z czarnym, białym lub szarym wykończeniem daje ponadczasowy i elegancki efekt.

 

Jakość i klasa

Niezależnie, czy kupuje się mały czy duży stół lub ławostół ‒ warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Wysokiej klasy materiały zapewnią trwałość i sprawią, że mebel będzie wytrzymały i odporny na codzienne uszkodzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku mebli na wysoki połysk, które przy użyciu tanich materiałów mogą być podatne na szpecące zniszczenia. Dodatkowo wykończenie na najwyższym poziomie daje gwarancję, że stół będzie wspaniałą ozdobą każdego salonu, jadalni, czy też gabinetu.