Nowoczesne wnętrza charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością, a salon ma zapewniać przestrzeń, która sprzyja swobodnemu wypoczynkowi. Stonowane kolory, proste linie i najwyższa jakość, to główne cechy, które sprawiają, że salon w tym stylu jest przytulny i komfortowy. Na co zwrócić szczególną uwagę, urządzając salon w stylu nowoczesnym?

Przestrzeń – domena nowoczesnego salonu

Podstawą każdego nowoczesnego wnętrza są duże, otwarte przestrzenie. Nie oznacza to jednak, że tego stylu nie można zastosować w małym salonie, wystarczy pamiętać, że mniej znaczy więcej. W nowoczesnym salonie nie ma miejsca na nieprzydatne przedmioty, a wszystkie meble i rzeczy powinny spełniać określoną funkcję. Dzięki temu nawet mały salon będzie wyglądał na przestronny i uporządkowany.

Kolory – jakie spotkasz w nowoczesnym salonie?

Kolorystyka w nowoczesnych wnętrzach powinna podkreślać minimalizm, a jednocześnie sprawiać, że salon będzie wyglądał ciekawie i przytulnie. W salonie warto wykorzystać niezwykle modne, szare i białe meble, które optycznie powiększą i rozjaśnią pomieszczenia, sprawiając, że będzie ono wyglądać świeżo i przyjemnie. Chcąc wprowadzić nietuzinkowe akcenty, które dodadzą charakteru, można wykorzystać elementy czarnego, np. wybierając czarne lub czarno – białe meble bądź malując część ścian na mocniejszy kolor. Styl nowoczesny jest więc dość stonowany, ale przez to niezwykle szykowny i przytulny. Natomiast osoby lubiące odrobinę eleganckiej ekstrawagancji powinny rozważyć meble na wysoki połysk, które są hitem w trendach wnętrzarskich już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić.

Jakość – istotna w salonie nowoczesnym

Meble w nowoczesnych salonach to przede wszystkim proste, ale ciekawe bryły i linie. Równie ważna jak wygląd jest ich jakość. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się bowiem dużą prostotą, która odznacza się niesamowitą elegancją, dzięki zastosowaniu mebli najwyższej jakości. Dlatego warto wybierać meble od sprawdzonych producentów, wykonane z najwyższej klasy materiałów i z doskonałym wykończeniem wszystkich detali.

Funkcjonalność a nowoczesny salon

Nowoczesne wnętrze to pomieszczenie, które odznacza się wysoką funkcjonalnością i wygodą, zapewniając komfort każdego dnia. Dlatego, wybierając meble warto zwracać uwagę, aby były one praktyczne w codziennym użytkowaniu. Przykładowo w małym salonie doskonale sprawdzi się kanapa z funkcją spania, która zapewni dodatkowe miejsce noclegowe, czy ławostół. Stół z możliwością rozłożenia pozwoli na wygodne spędzenie wieczoru na kanapie lub ugoszczenie najbliższych podczas posiłku.